Дъжд от голове в учебната игра на Черно море

11-те попадения в мача реализираха Живко Атанасов, Бакари, Стефан Станчев, Живко Петков, Вареа, Бурабия, Бижев -2, Стенио, Бекир Расим и Курьор

Цели 11 гола успяха да си реализират играчите на Черно море в учебната игра днес. Спарингът между "сини" и "черни" на стадион "Младост завърши при резултат 7:4 в полза на "сините". 11-те попадения реализираха Живко Атанасов, Бакари, Стефан Станчев, Живко Петков, Вареа, Бурабия, Бижев -2, Стенио, Бекир Расим и Курьор.

Наставникът Никола Спасов заложи на Чанович (Николов), Паланков, Венков, Атанасов, Клок, Стенио, Марчин, Бижев, Бакари, Райков, Курьор, които бяха в сини фланелки. С черните пък започнаха Китанов, Жиньо (Иванов), Станчев, Карадачки (Йовчев), Расим, Георгиев, Вареа, Бурабия, Петков, Костадинов (Димитров), Неделчев (Славов).

В 6-ата минута "сините" откриха резултата с попадение на Живко Атанасов с удар с глава след корнер на Райков. В 15-ата Живко Петков изравни също с глава след асистенция на Неделчев. Само минута по-късно напористият нападател на "сините" Бакари покачи на 2:1 също след удар с глава.

В 19-ата минута показалият много добра игра, особено през първото полувреме, аржентински полузащитник Вареа овладя топката между трима противникови играчи и с удар от 18 метра я прати зад гърба на Чанович за 2:2.

Само 2 минути по-късно Курьор, който показа страхотна техника при индивидуалните си пробиви в двубоя, удари греда. В 38-ата минута в опита си да избие с шпагат топката от краката на Райков, Стефан Станчев я вкара в собствената си мрежа за 3:2 за "сините".

Преди началото на второто полувреме (мачът се игра в 2 полувремена по 40 минути), Никола Спасов направи някои рокади и в двата тима като в състава на "сините" прати Жиньо, Вареа и Бурабия, а при "черните" Стенио и Марчин. По-късно и Станчев премина в състава на противниковия отбор. Тогава "сините" заиграха с четирима в защита, която изглеждаше по следния начин: Венков отляво, Жиньо и Атанасов централни защитници и Станчев десен бек.

В 45-ата минута Бурабия покачи на 4:2 за "сините" след асистенция на аржентинеца Вареа. Само 9 минути по-късно самият Бурабия асистира за гол на Бижев за 5:2.В 60-ата минута Бекир Расим бе фаулиран в наказателното поле и Стенио реализира отсъдената от свирилия мача Цветан Кръстев дузпа за 5:3.

В 67-ата минута Курьор сложи топката на главата на Бижев за 6:3 в полза на "сините", а в 72-ата минута Бекир Расим върна едно попадение с хубав удар извън наказателното поле в горния десен ъгъл на Китанов, който бе пратен да пази за "сините". Крайното 7:4 оформи Курьор в 77-ата минута след асистенция на Марк Клок.