Децата на Черно море отстраниха Локо (Пд) на републиканското

08-06-2015, 14:57

"Моряците" на Тодор Марев продължават напред с общ резултат 3:1

Децата на Черно море, родени през 2000 г., продължават напред в Републиканското първенство. "Моряците" загубиха с 0:1 гостуването си на Локомотив (Пд) в реванша от осминафиналите, но с общ резултат от двата мача – 3:1 се класират за 1/4-финалите на надпреварата.

Наставникът на Черно море в тази възраст Тодор Марев заяви, че изкуственият терен в Пловдив е повлиял сериозно на резултата.

След равностойно първо полувреме, в началото на втората част "смърфовете" поведоха в резултата, а голът падна след спорно съдийско отсъждане. Малко след попадението, реферът показа червен картон на играч на Черно море. Въпреки, че дълго време играха в намален състав, "моряците" изпуснаха няколко добри възможности да изравнят.

След срещата клубната легенда Тодор Марев заяви, че е доволен от старанието на своите възпитаници и от класирането на тима за следващия етап, въпреки поражението. Жребия за 1/4 финалите се тегли на 10 юни, а двубоите са на 14 и 17 юни на разменено гостуване.