Черно море Порт Варна взе бронзовите медали в НБЛ

26-05-2015, 20:14

varnautre.bg / Ивайло Борисов

Баскетболният Черно море се окичи с бронзовите медали (фоторепортаж)

"Моряците" се нложиха на Рилски спортист с 92:88 и по този начин спечелиха серията с 2:0 победи

Отборът на Черно море Порт Варна спечели бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига през сезон 2014/15, след като тази вечер „моряците” се нложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 92:88 и по този начин спечелиха серията с 2:0 победи.

Лени Даниел беше най-резултатен за варненци – 19 точки, а Милош Коматина и Станислав Цонков добавиха съответно по 17 и 14 точки.

Антъни Гуджино бе над всички за самоковци – 22 точки, а Джулиън Норфлийт и Симеон Илиев вкараха по 20 точки.

Гостите от Рилски спортист направиха отличен старт на двубоя след две безответни тройки на Гуджино и Тейлър, но момчетата на Росен Барчовски успяха да задържат лидерството едва до средата на първата четвърт, когато Коматина и Великов се разписаха за пълен обрат в полза на Черно море – 13:12. Оттук до края на периода, както и на първото полувреме, „моряците” демонстрираха по-добър баскетбол и напълно заслужено се оттеглиха на почивката с двуцифрен аванс – 51:40.

ОЩЕ СНИМКИ ТУК »

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха ролите, като този път баскетболистите на Рилецо задаваха темпото, а това бързо доведе до стопяване на разликата в резултата – 61:64, като с основна заслуга бе бившият баскетболист на домакините Симоен Илиев. Все пак, в оставащите 120 секунди до края на частта Черно море отново пое инициативата, а бърза серия от 7:0 възстанови двуцифрената разлика в резултата – 71:61.

През по-голямата част от последната четвърт баскетболистите на Драган Баич успяваха да поддържат преднината си, но 30 секунди преди края интригата отново се завърна с пълна сила, след като Бозов, Гуджино и Норфлийт се разписаха за тима от Самоков и разликата пак бе стопена – 88:90. В оставащото време „моряците” запазиха хладнокръвие, а Станимир Маринов не трепна от линията за наказателни удари и по този начин подпечата крайния успех на Черно море, който осигури бронзовите медали на тима му – 92:88.

Черно море – Рилски спортист 92:88 (23:15;28:23; 20:21; 21:27)

Черно море: Бочка 10, Коматина 17, Даниел 19, Великов 8, Стоянов 6 (Алексиев 7, Цонков 14, Нацкин, Славейков, Пейчинов, Пупович 2, Маринов 9)

Рилски спортист: Норфлийт 20, Илиев 20, Тейлър 16т. и 10б., Гуджино 22, Киров (Иванов, Зл.Георгиев 6, Бозов 4, Милов, К.Георгиев, Секулов)