Черно море завърши сезона с минимална загуба

"Моряците" отстъпиха на Локо (Пд) с 1:2, Дани Георгиев реализира страхотен гол

Отборът на Черно море загуби последния си мач от сезон 2014/2015 в "А" група. "Моряците" отстъпиха с 1:2 от Локомотив Пловдив на "Тича". За варненци обаче играха предимно футболисти от дублиращия отбор на Станислав Стоянов. Наставникът Никола Спасов заложи в титулярния състав на 7 млади играчи, а като резерви се появиха още двама.

Логично пловдивчани владееха инициативата, доминираха през почти цялата среща и създадоха много повече ситуации за гол от моряците. Много силни изяви на вратата на Черно море обаче имаше Георги Китанов, който се завърна на терена в А група за първи път от над 7 месеца. Все пак, в 28-ата минута той бе безпомощен след техничен удар от границата на наказателното поле на белгиеца Емерик де Врийзе.

Второто полувреме също започна с положение пред вратата на Черно море, но Китанов за пореден път се намеси блестящо след шут на Бирсент Карагарен. Така се стигна до 52-ата минута, когато Даниел Георгиев със страхотно воле от далечна дистанция изравни. Той посрещна топката от въздуха, тя тупна пред вратаря, отби се от страничната греда и влетя в мрежата.

ОЩЕ СНИМКИ ТУК »

Варненци обаче не успяха да задържат равенството и в 75-ата минута инкасираха второ попадение. Карагарен пое една изритана от резервния вратар Илия Николов топка, финтира Слави Сталев и с мощен шут оформи крайния резултат.

Черно море – Локомотив Пд 1:2

Голмайстори: Д. Георгиев (52); Де Врийзе (28), Карагарен (75)

Черно море: Китанов (56 – Николов), Костадинов, Стоичков, Сталев, Йовчев, Мадоян, Д. Георгиев (63 – Ем. Илиев), Попов, Неделчев, Райков (63 – Пешков), Минков

Локомотив Пд: Витанов, Р. Димитров, Горанов, Вълчев, Стамов, Бурабия, Траянов, Карагарен (77 – Янъков), Ласиман (77 – Чукалов), Де Врийзе (77 – Османов), Камбуров

Съдия: Ангел Баялцалиев