Черно море ще спори за бронза след загуба в полуфинала

20-05-2015, 20:19

Черно море на полуфинал след 5 победи от 5 мача

Младите "моряци" отстъпиха драматично с 66:68 на Тунджа (Ямбол)

12-годишне баскетболисти на Черно море Порт Варна загубиха раматично полуфиналната среща от държавното първенство срещу Тунджа (Ямбол), което се провежда в залите "Христо Борисов" и Икономически университет-Варна. Варненци паднаха у дома с 66:68, като водеха в резултата секунди преди края на мача.

Гостите успяха да стопят пасив от 14 т. през второто полувреме, след невероятни тройки. В последната минута на мача талантите от Ямбол успяха да изравнят. В последвалата атака малките “моряци” направиха грешка и веднага фаулираха противника.

Баскетболистът на Тунджа обаче беше точен при двата изстрела, което реши мача.

Старши-триньорът на тази възраст на Черно море Порт Варна Георги Бакалов направи невероятен жест през втората четвърт при контузия на момче от Тунджа. Той не позволи на свой играч да участва в срещата, за да има числено равенство.