Черно море помете Лукойл във Варна

13-05-2015, 19:58

varnautre.bg

Победата на Черно море в снимки

"Студентите" бяха смачкани с 65:91 във Варна в мач №3 от полуфиналните плейофи в НБЛ

Черно море Порт Варна помете Лукойл Академик. "Студентите" бяха смачкани с 65:91 във Варна в мач №3 от полуфиналните плейофи в НБЛ, като с тази победа играчите на домакините запазиха надежда за класиране на финал, намалявайки изоставането си в серията до 1-2. Следващият мач отново е зала "Христо Борисов" - от 18.00 часа на 15 май (петък).

Началото бе мудно, като първите точки дойдоха след повече от две минути суша и бяха за домакините - 3:0 след тройка на Станимир Маринов, пише Спортал. Лукойл отвърна с пет поредни точки и поведе с 3:5, но варненци отговориха със серия от 8-0, която им даде аванс от 11:5, който те задържаха до края на частта, когато бяха напред с 27:21.

Втората четвърт стартира перфектно за “моряците” и кошмарно за “студентите”. Играчите на Драган Баич направиха фантастична поредица от 16-0, за да поведат с 43:21, а след това тя прерасна до 22-2 за 49:24. На почивката Асен Великов и компания водеха с отлична за тях преднина - 53:31.

Варненският тим продължи да играе със самочувствие и през третата четвърт. Баскетболистите на Черно море си помагаха в защита, а в нападение бяха дисциплинирани и организирани, като за сметка на това организацията в редиците на гостите бе под всякаква критика. Три минути преди края на тази част разликата достигна 30 точки - 67:37, но гостите завършиха периода със серия от 12-2 и така след 30 минути домакините водеха с 69:49.

Разликата бързо се върна до кота “30” след 10 точки без отговор за Черно море и 79:49 седем минути преди финалната сирена. Домакините не намалиха оборотите нито за секунда и съвсем заслужено надделяха с 26 точки разлика - 91:65.