Черно море подели точките със Славия

Черно море стигна до равенство в домакинството си на Славия в среща от 26-ия кръг на „А” група – четвъртия от плейофите във втората шестица. Двубоят завърши 1:1, а „моряците” дори могат да бъдат доволни от точката, тъй като през целия мач „белите” създаваха опасни контраатаки, изпуснаха няколко положения, а и уцелиха греда.

Донякъде изненадващо именно гостите започнаха срещата по-активно. Още във 2-ата минута те бяха близо до гол, но вратарят на варненци Чанович успя със сетни усилия да отрази удар на Шоколаров от границата на наказателното поле.

Отговорът на домакините дойде в 17-ата минута след грешка на Кирев. Вратарят на „белите” се намеси доста неумело след центриране в наказателното му поле, топката стигна до Курьор, който прати топката към вратата, но Панов бе последно препятствие пред гола и от голлинията изби.

cherno more-slavia2

Две минути по-късно действията се пренесоха на отсрещната врата и Славия можеше да открие резултата след удар на Вълчанов, но напречната греда спаси варненци.

Към края на първото полувреме столичани направиха поредна добра атака, след като Манзоро бе изведен отляво, той премина през Станчев, напредна, но си скъси ъгъла и последвалият му удар бе слаб и не затрудни Чанович.

След почивката Славия най-накрая стигна до гол. След центриране от ъглов удар Славчо Шоколаров успя да играе с топката на първа греда и я отклони към Ивайло Димитров, който с глава вкара в 54-ата минута.

Радостта на гостите обаче не трая дълго и само 3 минути по-късно Черно море изравни. Попадението отново падна след корнер. Марчин Бургхард бе оставен непокрит и реализира за 1:1.

Въпреки попаденията, още от самото начало на втората част двата отбора излязоха доста по-прибрани. Играта им стана още по-предпазлива след головете и темпото значително спадна след 60-ата минута.

В 77-ата мин. „белите” все пак успяха да застрашат вратата на домакините с удар на Димитров от границата на наказателното поле, който Чанович успя да избие.

В тези минути Славия разчита изключително и само на контраатаки и при поредната от тях в 84-ата минута Димитров успя да изведе Манзоро зад гърба на отбраната на домакините, той напредна фронтално срещу вратата и стреля, но неточно встрани.

Минута преди края Манзоро направи фантастичен пробив, премина през Стенио и излезе сам срещу Чанович, нанесе удар, но в последния момент Кулибали се притече на помощ и успя да изчисти топката.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК »

cherno more-slavia3

В добавеното време домакините все пак опитаха своя шанс и бяха близо до попадение след далечен удар на Райков, който обаче премина на около метър от страничната греда.

Резултатът все пак се запази и срещата завърши 1:1.

В класирането всичко остава непроменено. Черно море запазва осмата си позиция, но се отдалечава от първото място в тази втора шестица, където се намира Левски. Варненци са с 38 точки – 3 по-малко от „сините”. Славия остава на 9-о място с 30 точки.

ЧЕРНО МОРЕ – СЛАВИЯ 1:1

0:1 Димитров (54)

1:1 Бургхард (57)

ЧЕРНО МОРЕ: Чанович, Станчев, Кулибали, Венков, Курьор (66-Бакари), Клок (58-Георгиев), Бургхард, Стенио, Ернандес (59-Божилов), Райков, Бижев.

СЛАВИЯ: Кирев, Панов, Пиргов, Кристиан, Фераресо (79-Крумов), Семерджиев (90-Атанасов), Дяков, Шоколаров, Вълчанов (85-Стоянов), Манзоро, Димитров.