Дамите на Спартак громят в Стара Загора

18-04-2015, 19:18

Приятелката на Бакари ще играе футбол в Спартак Варна

Варненки удариха Берое с 4:1

Женският тим на Спартак (Варна) разгроми Берое в Стара Загора, в мач от поредния кръг от женското футболно първенство. Момичетата на Елена Пеева не оставиха шансове на своя съперник и постигна успех с 4:1. Два гола за варненки реализира Мариела Недева, а по един вкараха Моника Чернева и Моника Михалева.

Срещата започна страхотно за момичетата от Спартак, които успяха да поведат в резултата още в 5-ата минута. Моника Чернева с далечен удар прониза вратата на домакините за 1:0. В 20-ата минута Мариела Недева се оказа най-съобразителна след центриране от корнер и последвалото меле в наказателното поле, и успя да вкара топката за втори път във вратата на старозагорки - 2:0.

Веднага след почивката Берое намали на 2:1, а в 65-ата минута Мариела Недева доведе нещата до 3:1. Крайното 4:1 бе оформено пет минути преди края чрез Моника Михалева, която бе изведена сама срещу вратаря и не сгреши.

Много силен мач за варненки направи новото попълнение Ирене Гисберт Мартинес, която е приятелка на нападателят на Черно море Бакари.

Момичетата на Елена Пеева взеха единодушно решение да посветят победата над Берое на капитанката на отбора Мария Георгиева, която в мача със Спортика в (Благоевград) скъса ахилес.

Съставът на Спартак: Билия Янкова, Гергана Митрева, Магдалена Бончева, Ирена Атанасова, Денислава Вълчинова, Ирене Гисберт Мартине, Женя Стрезова, Мариела Недева, Моника Чернева, Моника Михалева, Тея Пенкова. (Дияна Дечева, Илияна Исоева, Ани Тодорова, Боряна Минкова.