Черно море ще играе във втората шестица след загуба на "Надежда"

"Моряците" отстъпиха с 1:2 на Локо (Сф)

Отборът на Черно море ще играе във втората шестица на шампионата след края на редовния сезон. Това стана окончателно ясно след загубата на "моряците" от Локомотив (Сф) с 1:2 на стадиона в квартал "Надежда". Срещата се игра на тежък и кален терен, който попречи на двата тима да покажат най-доброто от себе си. Преслав Йорданов откри резултата в 17-ата минута, а Иван Kоконов изравни в 43-ата. Крайният резултат бе оформен в 76-ата минута, а автор на попадението стана Даниел Генов.

Във 2-ата минута халфът на домакините Том опита да центрира топката, но тя срещна страничната греда. Буквално в следващата атака страхотно положение пропиля нападателят на моряците Вилян Бижев. До ситуацията се стигна след като Паланков бе изведен по фланга, напредна и качи топката на глава на Бижев, който от няколко метра стреля над гредата. Последваха нови атаки и към двете врати. В 18-ата минута при контраатака Владислав Романов пусна пас с пета към Румен Трифонов, той напредна и с успоредно подаване на голлинията намери Преслав Йорданов, който с мощен шут откри резултата. Последваха по-добри минути за Локомотив, на които Никола Спасов реагира светкавично. В 36-ата минута той замени неубедителния Петър Златинов с Иван Коконов, а само 8 минути по-късно Коконов му се отблагодари. Той получи топката отляво, финтира няколко играчи и с удар в далечния ъгъл изравни резултата.

На почивката Спасов пусна в игра и Себастиан Ернандес. В първата атака след подновяването на играта колумбиецът направи уникален пропуск. Паланков стреля отдалеч, вратарят Божидар Митрев изпусна топката, Бижев я овладя и върна към Ернандес, а той от точката на дузпата шутира високо над гредата. Здравата битка на калния терен продължи. В 76-ата минута Романов изведе Елтон по фланга, той центрира, Чанович изби в краката на Даниел Генов и той на празна врата не сбърка – 2:1. До края Черно море хвърли всичко в предни позиции, но на тежкия терен бе трудно.

Локомотив (Сф) – Черно море 2:1

Голмайстори: Йорданов (18), Генов (76); Коконов (43)

Локомотив (Сф): Митрев, Елтон, Траянов, Бранеков, Трифонов, Старокин (81 – Хаджиев), Том (67 – Иванов), Романов, Гъргоров, Генов (86 – Й. Тодоров), Йорданов

Черно море: Чанович, Кулибали, Котев, Венков, Клок (81 – Буркхард), Станчев (46 – Ернандес), Стенио, Курьор, Паланков, Златинов (36 – Коконов), Бижев

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Том (Л); Кулибали, Стенио, Курьор (ЧМ)