Интернационалният Спартак бие с 2:0 молдовци на Албена

14-02-2015, 16:17

varnautre.bg / архив

ВарнаУтре

"Соколите" откриха резултата в 30-ата минута, а 10 минути преди края пронизаха стража на молдовците за втори път

Отборът на Спартак 1918 успя да победи молдовския Динамо-Ауто с 2:0 в контролна среща, играна на Албена. "Соколите" откриха резултата в 30-ата минута, а 10 минути преди края пронизаха стража на молдовците за втори път.

Головете за Спартак вкараха румънският нападател Константин Алин Нистор и молдовският защитник Дан Василов.

Румънецът Нистор е на 23 години, като досегашната му кариера е преминала в местната втора дивизия с отборите на Снагов, Спортул Студентцк и Берчени. Василов е на 24 години, а досега е играл в родината си Молдова за Костулени, Сперанта Чахул и Сфинтул Джордже.

Единственият българин, който започна сред титулярите, бе Никола Яначков . През второто полувреме, новият треньор на спартаклии Мариян Пане от Румъния, смени целият тим, като в игра се появи юношата Тодор Маринчев, който е единствения футболист в Спартак, имащ действащ договор.

След добро първо полувреме за варненци, през втората част молдовците владееха инициативата, но така и не успяха да си реализират положенията. Малко преди края на срещата спартаклии реализираха втори гол, за крайното 2:0.

Преди седмица "соколите" играха с тима на Калиакра, от който загубиха с 2:3.

Следващата контрола на тима е с Черноморец на 18-и на Кампуса в Бургас.