Черно море загуби важен мач в битката за четворката на първенството

01-02-2015, 19:46

Черно море Порт Варна - Балкан 75:74 (фоторепортаж)

Варненци отстъпиха с 62:78 като гост

Черно море Порт Варна отстъпи на Рилски спортист с 62:78. Успехът на самоковци е важен за класирането в четворката на първенството преди турнира за Купата на България този месец. Домакините бяха напред в резултата през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до победата. В момента Рилецо има 8 победи и 5 загуби, като това беше третият му пореден успех. Варненци са с 8:6, като днес серията на тима от три поредни победи беше прекъсната. В следващия кръг Рилски гостува на Ямбол, а Черно море посреща Спартак Плевен.

Рилски тръгна вихрено и за малко повече от две минути дръпна с 11:2. Постепенно варненци се посъвзеха и намалиха, а в края на първата част и поведоха. Те сториха това на два пъти и във втората, но и двата пъти Дарин Иванов вкара важни тройки за Рилецо и изравняваше. При третото повеждане обаче самоковци отговориха със серия от 8-0 и поведоха със 7 точки, а в края на полувремето разликата стана и 11 точки.

В първите пет минути след паузата Черно море играеше силно, най-вече в защита, и така успя да поведе. Рилецо вкара само 2 точки за това време, при това от наказателната линия, а гостите имаха 14 и така излязоха напред. Малко след това обаче Рилски завърши частта с 12 поредни точки и така си върна преднината от 11. Това се оказа решаващо, тъй като до края гостите така и не можаха да се доближат.

Домакините хванаха повече борби – 38-31, а също така бяха по-добри при стрелбата от тройката – 13/27 (48%) срещу 7/20 (35%) на варненци. Самоковци си подадоха и повече асистенции – 16-11. Варненци имаха ужасен процент за стрелба от наказателната линия – 7/20 (35%).

Върнън Тейлър регистрира 16 точки и 7 борби за победителите, 15 плюс 6 записа Златин Георгиев, 14 наниза Жарко Ракочевич, а 13 – Джулиън Норфлийт.

За Черно море най-резултатен с 16 точки беше Асен Великов, който добави и 6 борби. 14 вкара Станимир Маринов, а 11 плюс 11 борби добави Лени Даниъл. Длъжник на отбора си остана Милян Пупович, който за 21 минути игра записа 0/7 опита за две точки и 2/10 от наказателната линия.