Черно море смачка грузинския Колхети с 5:0

Мишо Венков, Живко Пеков, Вилян Бижев -2 и Симеон Райков бележат за "моряците" в Анталия

Отборът на Черно море стартира с разгромна победа в първата си контрола за 2015 г.. "Моряците" смазаха с 5:0 срещу 12-тия в елитното грузинското първенство Колхети Поти. Срещата се игра на добрия терен в комплекс "Миракъл" в Анталия, при силен вятър. Въпреки това варненци имаха сериозен превест прец цялата среща. Попаденията за "моряците" реализираха Мишо Венков, Живко Пеков, Вилян Бижев на два пъти и Симеон Райков.

В групата за проверката с грузинците отсъстваше Стенио дос Сантос, както и невъзстановимите от контузия Бакари, Дани Георгиев, Георги Китанов и Петър Златинов.

Никола Спасов заложи на обичайната схема с трима защитници и наситена халфова линия. В 20-ата минута Иван Коконов можеше да открие резултата със силен изстрел от добра дистанция, но топката премина встрани от вратата. В 24-ата минута нападателят Георги Божилов бе заменен принудително от подписалия наскоро договор с "моряците" Вилян Бижев. Само три минути по-късно Футболист номер 1 за 2014 г. на Варна Мишо Венков изведе своите напред в резултата. В 27-ата минута левият бек с топовен изстрел реализира за 1:0. В 35-ата минута Марчин Буркхард се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава бе избит от голлинията от футболист на Колхети. До края на полувремето младият Бижев и Коконов пропуснаха да увеличат аванса на Морето.

След почивката Никола Спасов направи доста смени, но Черно море продължи да владее инициативата. Само три минути след подновяването на играта Симеон Райков стреля от добра позиция, но вратарят на грузинците спаси. В 62-ата минута бърза контраатака на Черно море завърши с нов гол за "моряците". Матиа центрира, Бекир Расим стреля с глава, а при добавката Живко Петков прати топката в мрежата на Колхети за 2:0. В 78-ата минута Вилян Бижев засече перфектно топката с глава и направи резултата 3:0. Само две минути по-късно Симеон Райков излезе сам срещу вратаря на Колхети и го преодоля за 4:0. Веднага след това Бекир Расим нацели гредата. Крайният резултат бе оформен от Бижев, който минута преди последния съдийски сигнал прехвърли технично вратаря на грузинците.

Голмайстори: Мишо Венков (27), Живко Пеков(62), Вилян Бижев (78 и 89), Симеон Райков (80)

Съставът на Черно море: Илия Николов (46 - Александър Чанович), Кирил Котев (46 - Живко Атанасов), Мишо Венков, Стефан Станчев (84 - Тони Стоичков), Марк Клок, Тодор Паланков, Марчин Буркхард (46 - Бекир Расим), Георги Божилов (24 - Вилян Бижев), Симеон Райков, Иван Коконов (60 - Матиа), Живко Петков.