Черно море Порт Варна с драматична победа над Балкан

24-01-2015, 20:13

© Varnautre.bg

Черно море Порт Варна - Балкан 75:74 (фоторепортаж)

Варненци спечелиха с една точка, силен мач за Станимир Маринов срещу бившия му отбор

Черно море Порт Варна спечели осмата си победа в НБЛ в дербито на 15 кръг, а новият наставник Драган Баич дебютира успешно в зала "Христо Борисов". Варненци се наложиха като домакин над Балкан със 75:74 след изключително драматичен мач във Варна. Гостите от Ботевград водеха през първото полувреме, но след почивката домакините обърнаха в резултата и задържаха до край. 34 секунди преди края Балкан отново поведоха, но тройка на Станислав Цонков в последните секунди донесе победата на "моряците", тъй като тимът на Александър Тодоров пропусна шанса си накрая. Така до момента варненци се изравняват на третото място с Левски с актив 8:5, а ботевградчани са с 10:4. В следващия кръг Черно море гостува на Рилски спортист, а Балкан приема Ямбол.

Мачът започна оспорвано за двата отбора, а Станимир Маринов даде ход на мач като вкара първите 5 точки за Черно море в първия си мач срещу бившия отбор Балкан. Малко след това обаче, варненци започнаха доста да грешат, а Павел Маринов, Лилов и Мартин Маринов се възползваха със серия 7:0, за да поведат убедително при 20:11. Силно за "моряците" се включи Лени Данъл, който намали пасива на своя тим на 7 точки след 10 минути игра (29:22).

През втория период домакините затегнаха защитата и намалиха значително изоставането си. Три минути преди края разликата пак нарасна на 11 точки, но Станимир Маринов взе нещата в свои ръце. Гардът вкара две поредни тройки, с което наниза 22 точки в актива си за 20 минути, за да стопи пасива на Варна на една точка на полувремето при резултат 42:43.

През третия период домакините от Варна обърнаха в резултата и поеха изцяло контрол в мача. И двата отбора натрупаха доста грешки, но „моряците“ запазиха водачество. В последната част домакините увеличиха преднината си на 10 точки. Минута преди края Иван Лилов върна Балкан в мача, а 34 секунди преди края, след забивка на Шулович, ботевградчани обърнаха в резултата.

В ответната атака Пламен Алексиев изпусна от тройката, а Шулович бе фаулиран. Той вкара само един от фауловете си. 3.7 секунди преди края Станислав Цонков вкара тройка, с която варненци спечелиха двубоя, тъй като ботевградчани не успяха да отбележат в последната си атака.

Черно море овладяха 41 борби срещу 34 на Балкан, но допуснаха повече грешки от тях.