Черно море надигра Ямбол при дебюта на Баич

17-01-2015, 20:54

Варненци спечелиха с 85:68

Черно море Порт Варна победи Ямбол с 85:68 като гост в дебюта на старши-треньора Драган Баич, Милош Коматина и Станимир Маринов. "Моряците" спечелиха всички части и записаха втори пореден успех. До момента те имат 7 победи и 5 загуби и делят четвъртото място във временното класиране с Рилски спортист. Ямболии са седми с актив 5:8. В следващия кръг Черно море посреща Балкан, а Ямбол почива.

Първата част беше доста равностойна, а в края й гостите поведоха с 5 точки. Варненци запазиха малка преднина до почивката, когато бяха с 6 напред, а в края на третия период разликата стана 11. Тя остана двуцифрена през почти цялата продължителност на последната част, а в края стана категорична.

Дебютиращите за Черно море баскетболисти бяха най-резултатни – Милош Коматина вкара 15 точки и добави 5 борби, а Станимир Маринов регистрира 14 точки, 7 асистенции и 5 борби. 14 вкара и капитанът Асен Великов.

За Ямбол най-резултатен със 17 точки беше Тейлър Лейзър, а 15 отбеляза Карон Джонсън.