18-12-2014, 07:52

varnautre.bg / архив

ВарнаУтре

"Сините" прегазиха варненци с 33 разлика

Отборът на Черно море Порт Варна записа разгромна загуба при гостуването си на Левски. Варненци отстъпиха с 79:112 в мач от 11-ия кръг на НБЛ. "Сините" вкараха по 31 точки през първата и третата част и 32 през последната, а резултатът беше в тяхна полза през целия мач. По този начин те си върнаха на „моряците” за загубата във Варна с 11 точки в първия мач между отборите за сезона. Това е трета поредна победа за Левски, който има общо 8 и 2 загуби, а Черно море е с 5-5. В следващия кръг Левски гостува на Ямбол на 29-и, а тази събота Черно море посреща Черноморец в изтеглен мач от същия кръг.

През първите пет минути от мача отборите бяха равностойни, а Христо Захариев водеше Левски и с добра серия в средата на първата част тимът поведе с 8 точки. В края на частта „сините” се откъснаха с 11 напред, а само за 10 минути бяха вкарали 31 точки. Черно море бързо стопи част от разликата и се задържа на 5-6 точки зад съперника през втората част, а на почивката Левски водеше с 8. Домакините започнаха второто полувреме със серия от 11-0 и се откъснаха с цели 19 точки, а до края на частта, в която също Левски имаше 31 точки, разликата стана 27 и мачът беше решен. До края Левски продължи да бележи почти необезпокояван и направи победата си разгромна.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но Левски имаше предимство при асистенциите – 30-16, успеваемостта от тройката – 11/25 (44%) срещу 7/22 (32%). „Сините” предизвикаха 22 грешки на съперника си и извършиха само 10, което доведе до 29-11 точки след грешки в тяхна полза.

Христо Захариев завърши с 27 точки и 7 асистенции за победителите, а 24 отбеляза Павлин Иванов. С 18 точки завърши Павел Иванов.

За Черно море по 15 точки отбелязаха Божидар Аврамов (8 асистенции) и Лени Даниъл (8 борби). 12 точки реализира Асен Великов.