Черно море Порт Варна с категорична победа над Берое

14-12-2014, 00:10

"Моряците" си върнаха на старозагорци за загубата в първия кръг

Черно море Порт Варна победи категорично Берое със 101:78 като домакин и си върна на съперника за загубата в Стара Загора на старта на първенството. Варненци поведоха в началото и увеличаваха аванса си след всяка част, за да стигнат до успеха. Така те имат 5 победи и 4 загуби и изпревариха в класирането днешния си съперник, който е с актив 4-5. В следващия кръг „моряците” гостуват на Левски, а старозагорци посрещат Ямбол.

Берое беше напред в резултата през първите 5-6 минути на срещата, след което Черно море изравни, а в края на откриващия период поведе и не загуби водачеството до края на мача. Разликата се движеше между 4 и 8 точки през втората част, като на почивката резултатът беше 45-37. Серия от 7-0 за варненци в началото на второто полувреме направи аванса им 12 точки, но малко след това със серия от 9-0 гостите се приближиха само на 4 точки. След силен край на третия период Черно море се откъсна с 14 точки, а до средата на последната десетка направи разликата 20, за да направи последните минути просто формални.

Отборите овладяха еднакъв брой борби и въпреки по-добрият процент на гостите от тройката – 44% (8/18) срещу 28% (7/25), варненци имаха доста по-добра успеваемост общо от игра – 59% срещу 43%. Това се случи заради точките, които вкараха в подкошието – 64 срещу 38 на Берое. Домакините си подадоха 25 асистенции срещу 12 на съперника и предизвикаха 21 негови грешки, като извършиха 13.

Лени Даниъл, който в крайна сметка остана в Черно море, бе най-резултатен за победителите със 17 точки, а по 16 отбелязаха Милян Пупович (9 борби) и Асен Великов. По 12 вкараха Божидар Аврамов и Станислав Славейков, а с 10 се отчете Александър Влахович.

За Берое по 18 точки вкараха Майк Блек и Мичъл Картър (8 борби), Венцислав Петков добави 11 плюс 6 борби и 5 асистенции, а с 10 точки и 8 борби се отчете Диуейн Джаксън.