Черно море отстъпи на ЦСКА, моряците зимуват на 8-о място

13-12-2014, 18:03

Точно 24 дни почивка за футболистите на Черно море

Варненци паднаха с 1:3 на "Армията"

Отборът на Черно море завърши със загуба есенния полусезон в А група, след като отстъпи нелепо при гостуването си на лидера ЦСКА с 1:3 на стадион "Българска армия". "Моряците" изиграха един стойностен мач, като късметът в тази среща не бе на тяхна страна.

Още в 5-ата минута „армейците“ поведоха. Голът реализира Марин Оршулич. Жуан Фелипе центрира и бранителят опъна мрежата отблизо след като бе оставен непокрит. При гола защитникът си помогна с ръка, но реферът не видя добре ситуацията. Малко след това „червените“ поискаха дузпа. Луис Соарес влезе в наказателното поле и след единоборство с Кирил Котев падна на земята, но реферът остана безмълвен. В тази ситуация определено имаше съприкосновение, но наказателен удар по-скоро нямаше. В 14-ата минута Стенио дос Сантос спря добре топката в наказателното поле и с удар по тревата изненада Якуб Дивиш за 1:1. Преди да навести мрежата, кълбото срещна двете греди. Само пет по-късно Соарес бе изведен за гърба на „моряците“, но ударът му мина встрани от вратата. Това бе чудесна възможност за ЦСКА да възстанови преднината си. В 38-ата минута страхотен шут на Серджиу Буш от границата на наказателното поле за много малко не влетя в мрежата. Румънецът търсеше горния ляв ъгъл на вратата, но сантиметри не му достигнаха. Това бе и последното опасно положение за първата част.

След почивката ЦСКА усили натиска, но все така трудно стигаше до чисти голови положения. В 64-ата минута обаче, резервата Орелиен Жоаким стреля извън наказателното поле, топката отскочи от чим на терена, подлъга вратаря Пиргов и за втори път влезе в мрежата му. Малко по-късно армейците на практика убиха интригата с трети гол, дело отново на Жоаким. След удар на Тони Силва топката се отби от гредата и се върна в национала на Люксембург, който я довкара в опразнената врата.

ЦСКА – Черно море 3:1

Голмайстори: Оршулич (5), Жоаким (64, 69); Стенио (15)

ЦСКА: Дивиш (34 – Колев), Василев, Оршулич, Тунчев, Милисавлевич, Сънди (59 – Жоаким), Еденилсон, Жуан Фелипе, Тони Силва, Платини, Буш (69 – Маркиньос)

Черно море: Пиргов, Станчев (75 – Ж. Петков), Котев, Венков, Ж. Атанасов (74 – Александров), Стенио, Паланков, Райков (68 – Коконов), Божилов, Курьор, Манолов

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Милисавлевич (Ц); Божилов, Паланков, Венков, Стенио (ЧМ)