Черно море се класира на 1/4-финал за купата

03-12-2014, 14:52

Йовчев в групата на Черно море за мача със Славия

"Моряците" завършиха 2:2 със Славия на стадионa в "Овча купел" и с общ резултат 4:2 продължават напред в турнира

Черно море се класира за 1/4-финалите на турнира Купа на България след равенство 2:2 срещу Славия на стадиона в "Овча купел" в София. Така с общ резултат 4:2, "моряците" продължават напред в турнира. Варненци поведоха в резултата в 33-та минута чрез Миро Манолов, но Манзоро изравни в 42-ата. Две минути по-късно Живко Петков покачи на 2:1, а през втората част Славия се добраха до равенството 2:2 след гол на Карлос Фонсека.

Никола Спасов започна срещата с изненадващ състав. На пейката останаха основни футболисти като Марчин Бургхард, Симеон Райков, Иван Коконов и Георги Божилов. Предвид аванса от два гола в първия мач, специалистът целеше да запази някои играчи за срещата за първенство с Левски в събота.

Началните минути на срещата не предложиха почти нищо интересно на малкото зрители по трибуните. Впоследствие двата отбора вдигнаха леко оборотите. В 32-ата минута Радослав Василев центрира в полето на Черно море, но пред вратата Карлос Фонсека не успя да засече топката. В следващата ситуация "моряците" имаха щастието да открият резултата. Мирослав Манолов стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Димитър Везалов и излъга вратаря Георги Петков – 0:1.

В 42-ата минута белите възстановиха равенството след нов рикошет – Душан Савич шутира, топката се отби в бранител и Джереми Манзоро я довкара в мрежата. Възпитаниците на Никола Спасов обаче, много бързо си върнаха отново преднината. В последната минута на полувремето Живко Петков реализира второ попадение за Черно море след нова грешка в защитата на Славия.

След почивката двубоя бе равностоен, като в крайна сметка белите стигнаха до втори гол. В 72-ата минута Манзоро пое топката отляво, финтира футболист на Черно море, стигна аутлинията и центрира във вратарското поле, където Карлос Фонсека засече в мрежата. До края моряците не допуснаха сериозно напрежение пред вратата си и заслужено продължиха напред в турнира. През второто полувреме официален дебют записа младият халф от школата Александър Йовчев.

Славия – Черно море 2:2

Голмайстори: Манзоро (42), Фонсека (72); Манолов (33), Ж. Петков (45)

Славия: Петков, Ристевски, Везалов, Касай, Диего, Савич (69 – Стоев), Генчев, Бургзорг (58 – Семерджиев), Фонсека, Манзоро, Р. Василев

Черно море: Пиргов, Д. Атанасов, Станчев (69 – Сталев), Ж. Атанасов, Венков (58 – Коконов), Стенио (46 – Йовчев), Паланков, Расим, Манолов, Курьор, Ж. Петков

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Р. Василев (С); Ж. Петков, Станчев (ЧМ)