Дубълът на Черно море смаза Локо Пд във Варна

01-12-2014, 16:32

varnautre.bg

Сняг на парцали донесе късмет на "моряците" под моста

Отборът на Черно море постигна класическа победа с 3:0 срещу Локо Пд, в мач от 17-ия кръг на Младежката група до 21 години.

Срещата се игра на тежкия терен под Аспаруховия мост и бе съпътстван от силен снеговалеж. Това не попречи на "моряците" тотално да надиграят съперника, който на моменти бе безпомощен срещу острите нападатели на Станислав Стоянов.

В първите минути на мача, който започна с 15 минути по-рано, варненци тотално доминираха над съперника, като изпуснаха 3-4 чисти положения за гол. Логичното се случи в 35-ата минута. Николай Минков центрира отляво, а оставеният непокрит Кристиян Пешков с глава насочи топката неспасяемо за 1:0. В 44-ата минута представилият се страхотно в мача Емил Илиев пусна дълъг пас към Кристиян Пешков, той я овладя на гърди и с едно движение подаде топката към влизащия на скорост Илиян Неделчев, който много хладнокръвно я насочи във вратата за 2:0.

В началото на второто полувреме варненци ликуваха за трети път. Вратарят на гостите тръгна да подава топката към бека, но Неделчев следеше играта концентрирано, успя да я пресече и вкара в опразнената врата за 3:0. До края на мача "моряците" можеха да реализират още голове, но пропуски направиха Мартин Костадинов, Минков, Илиян Неделчев и Пешков.

"Важна победа за нас от психологическа гледна точка. Няколко мача все нещо не не достигаше, но днес играхме много добре и тотално надиграхме съперника. Въпреки тежкия терен днес се получиха много хубави неща - красиви флангови атаки и три страхотни гола. Започнахме малко колебливо в началото, но в последствие всичко си дойде на мястото", коментира пред varnautre.bg Станислав Стоянов.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Мартин Костадинов (70 - Даниел Димитров), Ангел Стоянов, Георги Гушлев, Стефан Иванов, Карен Мадоян (65 - Александър Михайлов), Емил Илиев, Александър Йовчев (46 - Александър Попов), Илиян Неделчев, Николай Минков, Кристиян Пешков.