Черно море загуби от Литекс с гол в продълженията

24-11-2014, 19:17

"Моряците" загубиха една точка в 2-рата минута на добавеното време

Дублиращият отбор на Черно море загуби с 0:1 като гост на Литекс в среща от 16-ия кръг на Младежката група до 21 години. Ловчанлии се наложиха с 1:0, като голът падна в допълнителното време на мача. Преди два дни мъжкият тим на "моряците" пък загуби тежко с 0:3 от Литекс на „Тича”.

Варненци имаха хубави положения през първото полувреме. Две се откриха пред Илиян Неделчев и едно пропусна Кристиян Пешков. Домакините треснаха гредата от статично положение, но се получи здрав мач без предимство на някой от отборите.

След почивката "оранжевите" се опитаха да наложат натиск, но пък “моряците” имаха серия опасни контраатаки. Голът за дубъла на Литекс (подсилен с много кадри от мъжкия тим) падна във 2-рата минута от даденото от съдията продължение. При меле в пеналта на варненци топката влезе във вратата на Християн Христов.

"Трябваше да вземем поне точка, тъй като не заслужавахме да загубим. Реалният резултат бе равенството. Справихме се отлично както във фаза нападение, така и в защита. През първото полувреме имахме три положения, най-чистото от които пропусна Пешков. Те удариха греда. Доволен съм от момчетата. Стараха се и дадоха максимума от себе си. Съперникът бе подсилен от няколко играчи на мъжете, сред които Ваюши, Никола Колев и Милчо Ангелов", каза пред varnautre.bg Станислав Стоянов, треньор на Черно море.

Следващата среща на старшата възраст на Черно море е следващия понеделник от 14 часа, когато на стадиона под Аспарухов мост гостува Локомотив (Пловдив).

Съставът на Черно море U21: Християн Христов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Ангел Стоянов (88 - Александър Михайлов), Стефан Иванов, Карен Мадоян (90 – Ивън Ганев), Емил Иванов, Александър Попов, Николай Минков, Илиян Неделчев, Кристиян Пешков.