Дамите на Спартак приключиха 2014-а със загуба у дома

24-11-2014, 12:45

Дамите на Спартак удари Академик във Варна

Дамите от Екомет с равенство във Варна

В отложен мач от шампионата възпитаничките на Елена Пеева отстъпиха с 1:3 на ЛП Суперспорт (София)

Дамите на Спартак Варна записаха поражение с 1:3 от ЛП Суперспорт (София), в отложен мач от 7-ия кръг по женски футбол. Срещата се игра на стадион "Локомотив", тъй като столичанки отстъпиха домакинството си на спартаклийки. Както е известно варненки изпитват трудности при гостуванията си, тъй като нямат сериозен спонсор. По тази причина Спартак записа и няколко служебни загуби през първия полусезон. Заради неявяване Елена Пеева и компания записаха служебно 0:3 срещу НСА и Олимпия (София).

Мария Георгиева в 81-вата минута реализира единствения гол за варненки в мача с ЛП Суперспорт, а преди това точни за победителните бяха Полина Георгиева (29) и Ивет Василева (39). Крайният резултат бе оформен в 85-ата минута чрез Десислава Прахльова.

Така Спартак ще зимува на 6-а позиция в класирането с актив от 8 т.

"Основният ни проблем е липсата на финансиране. Иначе имаме доста талантливи деца в клуба. Неслучайно станахме първи и на двата турнира за възраст до 14 години, а при 18-годишните - трети. Надяваме се новата календарна година да ни донесе повече късмет откъм спонсори", изрази надежда пред varnautre.bg треньорката на Спартак Варна Елена Пеева.