Черно море се провали срещу Литекс след куп пропуски

"Моряците" отстъпиха с 0:3 във Варна (СНИМКИ)

Черно море загуби много важна битка за първата шестица. "Моряците" отстъпиха с 0:3 у дома на Литекс в среща от 15-ия кръг на "А" група, като крайния резултат доста лъже. Възпитаниците на Никола Спасов бяха преследвани от уникален малшанс през целия мач и се скъсаха да пропускат пред вратата на оранжевите

Първата сериозна опасност бе пред вратата на гостите и тя се случи в 5-ата минута. Паланков и Коконов разиграха добре пред наказателното поле на Литекс, след което първият се озова очи в очи с Баривейра, но шутът му излезе в аут.

Само три минути по-късно моряците като по чудо не откриха резултата. Стенио центрира по земя към Миро Манолов, който от три метра стреля право в стража на оранжевите. При добавката пък Тодор Паланков шутира високо над напречната греда.

Малко изненадващо, предвид играта на двата тима до този момент, в 29-ата минута Литекс откри резултата. Капитанът Страхил Попов отне една топка на десния фланг и центрира отлично към непокрития Уилмар Джордан, който с коляно откри резултата. Варненци бързо можеха да изравнят чрез Симеон Райков в 31-ата минута, но изстрелът му от 4-5 метра намери тялото на Божиков вместо мрежата на ловчанлии.

Десет минути по-късно пореден пропуск пред ловешката врата. Паланков стреля от 5-6 метра, но Баривейра спаси.

Втората част започна с нова добра възможност за гол пред Черно море. Кирил Котев зесече с глава центриране от фаул. Параболичният му удар преодоля Баривейра, но Божиков изчисти на метър пред голлинията.

Литекс отговори подобаващо в 50-ата минута. Джордан изведе Попов, който стреля силно, но Пиргов някак успя да спаси.

Пет мимнути по-късно изключително глупава постъпка на Александър Александров остави домакините с 10 човека. Бранителят нарочно удари с лакът Данило Асприля и реферът Никола Попов му показа директен червен картон.

В 73-ата минута Литекс можеше да реши всичко в своя полза. Кирил Десподов се пребори с бранител на домакините и стреля, но топката срещна десния страничен стълб.

Пет минути преди края на мача Стенио не беше далеч от изравняването на резултата. Халфът на Черно море стреля от воле от границата на пеналта, като прати кълбото на сантиметри над горния ляв ъгъл.

До края на срещата опитите на Черно море да стигне до изравнителен гол не спираха. Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините не спираха да атакуват, а Литекс се бранеше с 11 отзад.

В последната минута ловчанлии стигнаха до втори гол и си осигуриха много важни три точки по пътя към топ 6. Данило Асприля бе точен, след невероятен индивидуален рейд.

Но това не бе краят. В добавеното време Десподов направи кошмара за Черно море пълен, оформяйки крайното 0:3.