Юноши на Черно море носят втора титла на ИУ-Варна

21-11-2014, 19:53

На второ място в надпреварата по футбол oстана тимът на ТУ, а трети - Медицинският университет

За втора поредна година Икономическият университет във Варна е шампион по футбол на Студентската универсиада, която се проведе на терена с изкуствена трева на Техническия университет. На финала отборът на "икономистите" победи домакините от ТУ с 4:3 и спечели първото място в надпреварата.

На полуфинала ИУ надигра с 3:2 отбора на Медицинския университет, воден от легендата на Черно море и ЦСКА Божил Колев.

Отборът на ИУ бе съставен изцяло от юноши на Черно море, а треньор на тима е ст. пр. Димитър Димитров, който е асистент съдия в "А" футболната ни група.

В спора за третото място тимът на Медицинския университет победи втория отбор на ИУ-Варна с 2:0 и взе бронзовите медали.

Съставът на шампионите от ИУ-Варна: Пламен Цветков, Илиян Илиев, Димитър Желязков, Петко Цанков, Ивайло Станчев (к), Костадин Иванов, Николай Иванов, Димитър Кунев.