Баскетболистите на Черно море разбити в Ботевград

16-11-2014, 21:02

"Моряците" отстъпиха на Балкан със 78:96

Отборът на Черно море Порт Варна бе разбит при гостуването си на Балкан (Ботевград) с резултат 78:96 в дербито на шестия кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига. Ботевградчани бяха по-мотивирани и изиграха силен мач, а защитата на "моряците" не издържа и на моменти разликата беше цели 28 точки. Това е първата домакинска победа на Балкан за сезона, като тимът има общо четири и две загуби. Серията от три поредни победи на „моряците” бе прекъсната в този кръг, като техният актив е 3-2. Това беше първата победа на Балкан над Черно море от плейофите на сезон 2012/2013 насам. В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, а Черно море ще бъде домакин на Рилски спортист.

Гостите от Варна започнаха мача добре и водеха в първите минути, но Балкан стопи разликата, а след 10-0 в последните три минути на първата част се откъсна с 9 напред. След силна игра на домакините през втората част разликата стана двуцифрена, като достигна 20 точки, а на почивката беше 17. Серия от 11-2 в полза на Балкан малко след почивката изведе тима с 36 точки напред, а настроението и съпротивата на варненци се изпариха окончателно. След като победителят беше ясен отдавна, в последните минути разликата падна под 20 точки, а отборите просто доиграха мача.

Балкан овладя с 10 борби повече – 39-29 и имаше много по-добра успеваемост за три точки – 13/29 (45%) срещу 7/22 (32%) на варненци, както и общо от игра – 56% срещу 43%. Домакините си подадоха и повече асистенции – 24 срещу 16.

Вукота Павич допринесе с 20 точки и 13 борби за победата на отбора си, по 16 вкараха Павел Маринов и Иван Лилов, а с 14 точки и 6 асистенции завърши Педжа Стаменкович.

За Черно море 24 точки и 6 борби регистрира Станислав Славейков. Лени Даниел вкара 14 точки, а с 10 плюс 7 асистенции и 6 борби се отчете Асен Великов.