15-11-2014, 13:55

varnautre.bg

Учебната игра на Черно море с дублиращия тим в снимки

Паланков и Божилов бележат за мъжете

Представителният тим на Черно море успя да победи с 2:0 дублиращия отбор на "моряците" в учебна игра на стадион Младост. Срещата се проведе в две полувремена по 35 минути. Наставникът на мъжкия отбор Никола Спасов започна с най-доброто проверката. На вратата застана титулярният страж Илко Пиргов, а пред него - Кирол Котев, Мишо Венков, Сашо Александров, Тодор Паланков, Стенио, Марк Клок, Буркхард, Симеон Райков, Иван Коконов и Миро Манолов.

Пълни минути в мача записа пропусналият няколко срещи за първенство заради контузия Георги Божилов, който игра за двата тима по едно полувреме. За юношите участие взеха още Стефан Станчев, Живко Атанасов, Димо Атанасов и Живко Петков, като само последният записа пълни 70 минути в тима на Станислав Стоянов.

Първо Илия Николов спаси изстрел на Тодор Паланков с глава, а след това Иван Коконов от няколко метра пропусна. Последва диагонален удар на Симеон Райков извън целта, а Георги Божилов, който започна в младежката формация, би покрай вратата на Илко Пиргов.

През вторите 35 минути в двата състава настъпиха много промени като някои играчи от двата тима се размениха, а на терена се появиха и още няколко юноши. В 48-ата минута Тодор Паланков бе изведен сам срещу резервата Георги Ставрев, който първоначално спаси удара му, но при добавката полузащитникът бе точен за 1:0. В 62-ата минута Георги Божилов, който след почивката премина в състава на мъжете, получи топката, овладя я перфектно, финтира защитник и с техничен удар удвои резултата.

За юношите много силно играха Александър Йовчев, Емил Илиев и Илиян Неделчев. Последният бе заменен принудително в 30-ата минута заради болки в адуктора.