Черно Море пропусна да разгроми Ботев, все по-близо е до топ 6

"Моряците" спечелиха с 2:1 с попадения на Курьор и Паланков

Черно Море пропусна да разгроми Ботев и спечели само с 2:1 домакинството си срещу Ботев. Домакините изтърваха куп положения, но въпреки това взеха така важния успех, който ги доближи съвсем до първата шестица. „Моряците” вече имат 18 т. и са само на 3 от 6-ия Ботев и на 2 от 7-ия Локомотив Сф.

През първата част Черно Море имаше смазващо превъьходство. Още във втората минута Манолов бе изведен зад защитата отдясно в наказателното поле, след което шутира, но Стаховяк излезе напред и изби.

В 9-ата Паланков отправи силен удар от 20 метра, но Стаховяк се намеси и изби в корнер. Малко след това Коконов бе изведен добре отляво, но ударът му премина над вратата.

Логичното се случи в 21-ата минута и Черно Море поведе. След поредното центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, защитата успя да избие топката, но тя попадна в Курьор, който от 20 метра от въздуха я изпрати в долния десен ъгъл.

Само след 2 минути „моряците” удвоиха аванса си. Коконов стреля от въздуха, но топката рикошира и попадна в Паланков, който елегантно елиминира Стаховяк и вкара. Въпреки аванса, варненци продължиха да атакуват и Паланков центрира в наказателното поле, но Балтанов успя да избие топката с глава преди с нея да играе Бургхард.

Чак в 40-ата минута Ботев създаде нещо по-интересно, но Иван Цветков стреля право в ръцете на Илко Пиргов.

През втората част домакините продължиха да диктуват играта и можеха да решат всичко в 51-ата минута, но Коконов не успя да преодолее Стаховяк, излязъл сам срещу стража на Ботев.

Противно на всякаква логика Ботев стигна до гол в 63-ата минута. При един пряк свободен удар Мариян Огнянов стреля от дъгата на наказателното поле и изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Пиргов за 2:1.

До края на срещата обаче пловдивчани не успяха да застрашат сериозно вратата на Черно Море, а домакините пропуснаха нов добър шанс чрез Райков в 68-ата минута. Той успя да прехвърли Стаховяк, но играч на Ботев изчисти топката от голлинията.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ПД) 2:1

Голмайстори: 1:0 Матиа (22), 2:0 Паланков (24), 2:1 Огнянов (63)

Черно море: Пиргов, Венков, Котев, С. Александров, Клок, Паланков, Стенио, Марчин (88 – Ж. Атанасов), Матиа (85 – Ж. Петков), Коконов (60 – Райков), Манолов

Ботев (Пд): Стаховяк, Филипов, Инез, Пл. Николов (31 – Р. Колев), Й. Христов, Огнянов, Гамаков (75 – Цветанов), Иршак, Балтанов, Ал. Колев, Ив. Цветков (46 – Чунчуков)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Паланков, Манолов (Черно море), Балтанов (Ботев)