Национал заби четири гола за успех на Черно море над Несебър

"Моряците надделяха с 4:2 в мач от Елитната група до 17 г.

Футболистите на Черно море победиха Несебър с 4:2 в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 17 г. И четирите гола за успеха заби голмайсторът Валентин Йосков. Варненци откриха още в 12-ата минута чрез Йосков, а той удвои в 34-ата минута след асистенция на Илиан Илиев.

След почивката домакините намалиха на 1:2. Нови 2 гола на Йосков обаче убиха интригата в срещата. Домакините оформиха крайното 2:4 след попадение от статично положение.

Наставникът на Черно море U17 Калоян Георгиев изрази учудването си, че срещата с Несебър се е провела на маломерно игрище с изкуствена настилка. Според него това е повлияло сериозно на играта.

Веднага след мача Йосков и другият национал на варненци – Валери Христов (не участвал в двубоя поради натрупани картони) заминаха за лагер-сбор с представителния ни тим в тази възраст.

В първенството ще има пауза. След нея „моряците”, които делят 5-ото място, приемат на 8 ноември от 14 часа Лудогорец на стадиона под Аспарухов мост.

Съставът на Черно море: Кристиян Кръстев, Марин Сираков, Цанко Иванов, Николай Николаев, Светослав Павлов, Костадин Димитров, Румен Касабов, Илиан Илиев, Кристиян Събев, Слави Славов, Валентин Йосков (Габриел Атанасов, Владислав Данчев, Георги Радев, Христо Илиев).