Черно море докосва 1/4-финалите за Купата след бой над Славия

Стенио и Бекир Расим бележат за 2:0 на "Тича"

Черно Море докосва 1/4-финалите за Купата на България, след като надви Славия с 2:0 на стадион „Тича“. "Моряците" на Никола Спасов тотално надиграха гостите и заслужено се поздравиха с успеха, като си осигуриха и сравнително добра преднина преди реванша в София. Головете за победителите вкараха Стенио и Бекир Расим.

Първият половин час от двубоя бе сравнителни динамичен, като двата отбора имаха по 2-3 нелошио ситуации за гол. Най-близо до попадение бе Живко Петков от Черно Море, но играч на Славия изчисти пред голлинията. Един от най-активните от отбора на домакините Курьор намери мрежата на съперника в 38-мата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Реферът даде голямо продължение на първата част и домакините успяха да вкарат гол дълбоко в добавеното време. Стенио получи топката от Клок и прехвърли Гошо Петков за 1:0.

На почивката Миро Манолов смени Живко Петков и атака на домакините се изостри. Именно Манолов обаче пропусна няколко положения. В 62-рата минута обаче той бе замесен във втория гол. Манолов стреля, след рикошет в бранител на Славия, кълбото стигна до Бекир Расим, който го мушна в мрежата на гостите.

В следващите минути Черно Море натисна още повече и пред Бургхард се открива няколко ситуации, от които обаче той не се възползва. Черно Море имаше желание да вкара трети гол и да направи реванша протоколен. Такъв обаче не падна. Все пак Черно Море си осигури много добра преднина от 2 чисти гола и ще гостува на стадиона в „Овча Купел“ като фаворит за продължаване към 1/4-финал.