Черно море спечели морското дерби с 42 т. разлика

26-10-2014, 13:15

varnautre.bg / АРХИВ

Варна Утре

"Моряците" размазаха бургазлии с 109:67

Черно море Порт Варна спечели категорично морското дерби срещу Черноморец в Бургас с резултат 109:67. Варненци бяха по-силни през цялата продължителност на мача и това им позволи да натрупат голяма разлика. Така те вече имат две победи в лигата, както и една загуба. Бургазлии пък са с две загуби и без победа до момента. В следващия кръг варненци почиват, а бургазлии ще бъдат гости на Ямбол.

Гостите поведоха в началото на мача и имаха малък аванс от 5 точки след първата четвърт. Те се откъснаха напред до почивката, когато разликата вече беше 16 точки. След като спечелиха категорично и третия период, изходът беше ясен, а до края резултатът стана разгромен.

Черно море имаше страхотен процент от тройката – 14/23 (61%). Стрелбата на тима общо от игра беше 58% срещу 37% на съперника. Варненци спечелиха борбата под коша и си подадоха 25 срещу 10 асистенции.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. 14 вкара Станислав Цонков, 12 – Пламен Алексиев, а по 11 – Александър Андреевич, Ангел Нацкин и Асен Великов. 10 отбеляза Лени Даниъл.

За Черноморец 19 точки реализира Димитър Рошманов. С по 14 точки се включиха Богдан Боев и Илия Милутинович. За тима за първи път игра сърбинът Деян Белич, който записа 2 точки и 4 борби за 18 минути.