© Varnautre.bg

Маслара изведе Спартак за първа тренировка

Спартак - Локо ГО 0:2 в снимки

Соколите отстъпиха с 0:2 у дома

Отборът на Спартак 1918 загуби с 0:2 от гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 11-ия кръг на Б група. Така новият треньор на варненци Иван Маринов – Маслара дебютира с поражение, което пък е 11-то в актива на „соколите". И след този кръг Спартак остава единственият отбор в групата без спечелена точка. На два пъти точен за гостите през първата част бе племеникът на героя от САЩ '94 Краси Балъков - Антоний Балъков.

Домакините започнаха активно и още в 7-ата минута можеха да открият. Пламен Иванов подаде към Никола Радулович успоредно на наказателното поле и последна преграда пред топовния шут на сърбина бе вратарят Радослав Рашков. Спартаклии продължиха да държат инициативата, подаваха си повече топката, но липсваше концентрация в последния пас. В 23-ата минута Радулович центрира към Пламен Иванов, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В ответната атака Локомотив откри резултата. Стражът на Спартак Филип Димитров изби удар от дистанция, но при добавката Антоний Балъков бе точен - 0:1. В 40-ата минута Балъков удвои преднината на тима от Горна Оряховица. Той открадна една топка в центъра на терена, напредна и с прецизен шут от 25 метра не остави шансове на Димитров - 0:2.

След почивката реферът отмени гол на Спартак. В 55-ата минута Никола Радулович вкара кълбото в мрежата, но преди това е бил в положение на засада. Пламен Иванов оспори решението на съдията и получи жълт картон. Малко по-късно гостите уцелиха гредата от пряк свободен удар. В последната минута Филип Димитров отрази опасен удар на Любомир Генчев.

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

В следващия кръг Спартак гостува на Пирин (Благоевград). Мачът е на 2 ноември (неделя) от 14:30 часа.

Спартак 1918 - Локомотив (ГО) 0:2

Голмайстори: 0:2 Антоний Балъков (24, 40)

Спартак 1918: Филип Димитров, Тодор Маринчев, Радомир Тодоров, Роналд Донев, Славомир Събков (78 – Кристиян Калудов), Красимир Илиев, Никола Яначков, Никола Радулович, Николай Чипев, Пламен Иванов, Огнян Стефанов (56 - Диян Малчев)

Локомотив: Радослав Рашков, Иван Пенев, Марин Иванов, Денислав Мицаков, Атанас Димитров (70 - Явор Генчев), Атанас Фиданин, Любомир Генчев, Йордан Апостолов (86 – Александър Горанов), Антоний Балъков, Янаки Смирнов, Красен Трифонов (83 - Илия Карапетров)

Жълти картони: Славомир Събков, Пламен Иванов (Спартак); Йордан Апостолов, Явор Генчев (Локомотив)

Съдия: Стефан Павлов (Бургас)

Стадион: „Спартак", 250 зрители