Черно море Порт Варна стартира със загуба в първенството

Варненци отстъпиха на Берое в Стара Загора

Баскетболният Черно море Порт Варна започна със загуба Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха на Берое в мач от първия кръг на новия сезон. Старозагорци победиха бронзовия медалист от миналата година с 83:72, след силни последни три части на срещата. В следващия кръг Берое гостува на Ямбол, а Черно море посреща Левски.

Черно море започна мача по-добре и водеше през първата част, след която резултатът беше 20:17. До почивката домакините се задържаха близо, след което обърнаха резултата за 42:41. Равностойна трета част запази минимална преднина на старозагорци, а след силни последни 10 минути те увеличиха аванса си значително и взеха победата.

Тихомир Желев наниза 20 точки (4 тройки) за победата на отбора си. Диуейн Джаксън отбеляза 17 точки, а с 16 завърши Майк Блек.

За варненци с 20 точки се отчете Лени Даниел, 16 вкара Александър Влахович, а 11 - Александър Йевджич.

Берое – Черно море-Порт Варна 83:72 (17:20, 25:21, 23:22, 18:9).