Добруджа изнесе лекция на Спартак Варна за 5:0

varnautre.bg

Варна Утре

Добруджа играе днес контрола със Спартак (Вн)

Тимът на Светльо Тодоров не остави никакъв шанс на "соколите"

Добруджа разгроми Спартак Варна с 5:0 в приятелска среща, играна в Добрич. Възпитаниците на Светослав Тодоров не оставиха никакъв шанс на "соколите", които видимо агонизираха по време на проверката.

Домакините поведоха в още в 10-тата минута, след като юношата на Черно море Атанас Илиев бе точен. Отново той в 35-тата минута застраши вратата на Филип Димитров, но ударът му с глава мина над целта.

Пет по-късно Орлин Орлинов от гостите нахлу отляво и от около 25 метра стреля, но шутът му бе избит с вещина от стража на Добруджа.

През втората част започна и головото шоу. В 51-та минута нападателят на домакините покачи на 2:0, след като Цачев се озова на отлична позиция и бе безпогрешен. Малко след това Ивайло Лазаров, който влезе на почивката, покачи на 3:0.

В 65-тата минута стражът на варненци бе принуден да вади топката от вратата си за четвърти път, след като Спас Гериргиев засече центриране отдясно.

5 минути по-късно Николай Христозов от Добруджа засече центриране с глава от пряк свободен удар и покачи резултата на 5:0, а до края възпитаниците на Тодоров се смилиха над гостите.  Централният бранител на Спартак 1918 Радо Тодоров уцели сглобката на вратата след изстрел от около 30 метра. Това бе и най-опасното положение за варненци през втората част.

Срещата бе изгледана от председателя на Управителния съвет Антон Фажев и бившия шеф на ЗС на БФС Варна Благой Калфов.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Добруджа: Николай Радомиров, Николай Христозов, Костадин Гаджалов , Красимир Димитров, Емил Колев, Симеон Симеонов, Иван Цачев, Красимир Станев, Спас Георгиев, Атанас Илиев, Ивайло Димитров.

Спартак Варна: Филип Димитров (46-Ивайло Крушарски), Станимир Димитров, Роналд Донев, Радомир Тодоров, Славомир Събков, Тодор Маринчев, Красимир Илиев, Никола Радулович, Орлин Орлинсов (46-Огнян Стефанов), Николай Чипев (46-Диян Малчев), Пламен Иванов (70-Евтим Димитров)