Седма загуба за Спартак в "Б" група

"Соколите" отстъпиха с 1:2 на ФК Бургас

Отборът на Спартак 1918 записа нова загуба в първенството в "Б" група този сезон. "Соколите", водени от Златко Янков, отстъпиха с 1:2 на собствен терен срещу тима на ФК Бургас, в среща от седмия кръг на първенството във втория ешелон.
Така варненци продължават да бъдат единственият отбор с нулев точков актив във втория ешелон, а головата им разлика е 2:22.

Гостите започнаха ударно двубоя и още в 1-вата минута Мирослав Радев можеше да открие резултата, но силният му шут излезе в аут. Веднага след това "соколите" сгрешиха при изнасянето на топката. Бившият спартаклия Борислав Борисов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Радев овладя и изпрати топката в мрежата за 0:1. За цяло първо
полувреме варненци не създадоха нито едно голово положение, като в 20-ата минута имаха претенции за дузпа след като Огнян Стефанов падна в наказателното поле, но реферът Ивайло Занев остана безмълвен. Малко по-късно Любомир Любенов от състава на бургазлии стреля от 25 метра, но топката попадна в ръцете на вратаря Ивайло Крушарски.

В началото на второто полувреме Спартак успя да изравни с гол на Пламен Иванов, който засече с шпагат в малкото наказателно поле центриране по земя на Никола Радулович. Последва здрава битка в средата на терена без интересни моменти пред двамата вратари. В 72-ата минута след центриране от фаул Петър Патев продължи топката с глава към вратата,
която срещна десния страничен стълб на Крушарски попадна в резервата Ахмед Ахмедов, който отблизо с глава се разписа за крайното 1:2. Веднага след попадението бургазлии имаха основателни претенции за дузпа. Играч на ФК Бургас стреля с глава към вратата на домакините, а топката срещна ръката на защитник на "соколте". Реферът обаче даде знак играта да
продължи. В 80-ата минута Спартак отбеляза гол чрез Радулович, който обаче бе отменен заради засада.

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Спартак – ПФК Бургас 1:2

Голмайстори: Пл. Иванов (47); Радев (2), Ахмедов (72)

Спартак: 1. Крушарски, 19. Маринчев, 18. Донев, 21. Р. Тодоров, 11. Събков, 15. Чипев, 74. Кр. Илиев, 23. Яначков (68 –
20. Ст. Димитров), 9. Пл. Иванов (73 – 10. Орлинов), 25. Радулович, 29. Стефанов

ФК Бургас: 12. Я. Георгиев, 11. Шмедин, 3. Патев, 14. Величков, 2. Гочев, 22. Цонков, 7. Любенов (89 – 21. Хаджиев),
17. Пехливанов, 9. Станчев (52 – 19. Ахмедов), 10. Радев (60 – 15. П. Колев), 23. Борисов

Съдия: Ивайло Занев

Жълти картони: Радулович, Пл. Иванов (С); Цонков, Борисов (Б)