Спартак падна и от Монтана, "соколите" с шеста загуба в шампионата

13-09-2014, 19:50

varnautre.bg / АРХИВ

Варненци остават в дъното на класирането в "Б" група

Отборът на Спартак 1918 записа шеста поредна загуба в шампионата в "Б" група. "соколите" отстъпиха с 0:3 при гостуването си на Монтана в мач от 6-ия кръг на първенството във втория ешелон. Варненци продължават да са на последно място, без спечелена точка и само с един вкаран гол с голова разлика 1:20.

В 17-ата минута удар от фаул на Здравко Лазаров бе избит от вратаря Крушарски. 5 минути по-късно Пламен Иванов получи контузия и бе сменен от Евтим Димитров.

Варненци се държаха добре до 44-ата минута, когато след центриране топката рикошира в ръката на Роналд Донев и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Здравко Лазаров бе точен за 1:0. Секунди по-късно отново Лазаров уцели напречната греда.

В 52-рата минута Асен Георгиев направи 2:0. Той вкара с глава след вдигане от корнер на Мичев. В 83-ата минута Мурадов центрира, Сергей Георгиев свали топката и Здравко Лазаров я насочи в мрежата - 3:0.

Съставите

Монтана: Христо Иванов-кап., Георти Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Раиф Мурадов, Валери Георгиев, Йордан Тодоров, Владимир Мичев (81-Ангелов), Иван Минчев (71-Антонов), Здравко Лазаров, Ерик Почански (67-Сергей Георгиев)

Спартак 1918: Ивайло Крушарски, Георги Щерев (46-Петров), Роналд Донев, Радомир Тодоров, Славомир Събков (ж.к.), Тодор Маринчев, Николай Чипев, Никола Радулович, Пламен Иванов (22-Ев.Димитров), Ивайло Русев, Станимир Димитров