Гранд Про се класира за основния кръг на ШЛ след разгром над Бюл

Шампионите надиграха швейцарския тим с категоричното 8:1

Българския шампион по футзал се класира за основния кръг на Шампионската лига, след като днес спечели повече от убедително срещу швейцарския Бюл с 8:1 в последния си мач в група H, на който бе домакин. Срещата се игра в Камчия и бе изгледана от голмайстора на Черно море Симеон Райков. Определено днес варненци бяха по-добрия отбор и заслужаваха
победата, която ги класира напред.

Головата фиеста започна само минута след началния съдийски сигнал. Бразилецът Селсиньо откри резултата за българския шампион с хубав удар по земя в долния десен ъгъл на вратата на Родригес. Малко след това добри възможности за втори гол се откриха пред Пинто и Карагеоргиев, но този път стражът на швейцарците се намеси подобаващо. Гостите можеха да
изравнят, след като Консейсало излезе сам срещу Исмет Хаджиев, но опитния вратар успя да спаси.

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Единадесет минути преди края на първата част Пинто нацели главата на противниковия вратар от чиста позиция, а на два пъти по-късно и Христо Димитров се размина пред гола. Хаджиев пак отрази силен шут, този път на на Еспиноза, 8 минути пред края на първото полувреме, а малко по късно и на Диас. Йован Станкович нямаше късмет пред гола, като след техничен удар топката срещна последователно и двете странични греди, но така и не влезе във вратата на гостите. В 17-ата минута Паули Пинто препарира Родригез за 2:0. Марко Костич пък можеше да направи резултата класически още преди почивката, но стражът на Бюл спаси.

Втората част започна по превъзходен начин за Гранд Про, като още в първата минута резултатът стана 3:0, а автор на попадението отново бе Пинто. Малко след това Селсиньо покачи на 4:0, Паулиньо и Станкович реализираха за 6:0. Христо Димитров пък прокара топката между краката на Родригез за 7:0. В останалите минути до края на срещата, които се
доиграваха Костич бе точен за 8:0, а единственият гол за швейцарците вкара Рюмо.

В следващия, първи кръг на Шампионската лига по футзал варненци ще са в група 2 с тимовете на Иберия Стар Тбилиси, Никарс Рига и полския Рекорд Биелско. Мачовете са в Литва.