Спартак разгромен и в Созопол, варненци се превръщат в боксова круша

23-08-2014, 20:29

varnautre.bg / АРХИВ

"Соколите остават единствения тим в "Б" група без нито една точка и с голова разлика 0:15

Отборът на Спартак 1918 загуби с 0:4 като гост на Созопол в среща от 4-ия кръг на Б група. Попаденията за домакините реализираха юношата на Черно море Георги Радев и Михаил Георгиев през първото полувреме и Теодор Стефанов и Станимир Митев след почивката. Поражението пък бе четвърто в графата на „соколите”, които продължават да са последни в класирането без точка и без отбелязан гол.

В стартовия състав на спартаклии излязоха шестима дебютанти, които бяха картотекирани ден преди мача - вратарят Ивайло Крушарски, централният бранител Крис Йонев, десният бек Димитър Вълчев, разиграващият халф Никола Яначков, левият външен халф Евтим Димитров и нападателят Огнян Стефанов. С капитанската лента като централен защитник игра най-опитният в отбора Радо Тодоров.

Отборът на Созопол взе инициативата още от самото начало и първият гол във вратата на варненци бе въпрос на време. Така се стигна до 30-ата минута, когато резултатът бе открит от Жоро Радев. В наказателното поле на гостите се получи меле и след удар топката се отби от страничната греда, попадна в Радев и той необезпокояван вкара за 1:0. Пет минути по-късно Созопол вкара втори гол. След прострелно центриране към далечната греда Михаил Георгиев отклони кълбото в мрежата - 2:0. Домакините продължиха да натискат и в последните секунди на първото полувреме удар на Теодор Стефанов се спря в гредата.

Две минути след почивката Стефанов се реваншира и оформи класиката - 3:0. Малко преди попадението в игра за спартаклии се появи седми дебютант - Диян Малчев. „Соколите” пък разчитаха на контраатаки, които не доведоха до по-сериозни положения пред вратата на созополци. В 70-ата минута на терена за Созопол се появи Ростислав Янков, син на наставника на Спартак 1918 Златко Янков. Три минути преди края реферът отсъди дузпа за Созопол и Станимир Митев бе точен за крайното - 4:0.

В следващия кръг Спартак 1918 приема Септември (Симитли) и ще търси първи точки този сезон. Мачът е в събота (30 август) от 18 часа във Варна.

Созопол - Спартак (Вн) 4:0

Голмайстори: 1:0 Георги Радев (30); 2:0 Михаил Георгиев (35); 3:0 Теодор Стефанов (47); 4:0 Станимир Митев (87 – дуз.)

Созопол: Теменлиев, Коев, Делчев, Радев, Стоев, Георгиев (60 - Халил), Митев, Капитанов, Цеков (81 – Гюзелев), Баев, Т. Стефанов (70 - Янков)

Спартак 1918: Ивайло Крушарски (ж.к.), Славомир Събков, Крис Йонев (ж.к.), Димитър Вълчев (46 – Пламен Иванов), Радомир Тодоров, Даниел Хараламбов (46 – Диян Малчев), Тодор Маринчев, Никола Яначков (80 – Симеон Николов), Станимир Димитров, Евтим Димитров, Огнян Стефанов

Съдия: Владимир Вълков (Пловдив)

Стадион: Градски в Созопол