11-годишен тенисист и плувци са №1 във Варна за месец юли

21-08-2014, 16:35

narodensport.eu

Джордия Кадоглу стана първа в анкетата за №1 на спортното училище във Варна

Състезателят по тенис на варненския клуб Черно море Елит Пьотр Нестеров бе избран за „Спортист на Варна” за месец юли 2014 година. Той се завърна със златен медал от световното първенство за деца в Ла Бол (Франция). Треньор на 11-годишния тенисист е Кристиан Илиев.

За „Отбор на Варна” за месец юли бе определен плувният ПСК Черно море. Състезателите на клуба спечелиха общо 23 медала, от тях 10 златни, 6 сребърни и 7 бронзови от държавното първенство за юноши и девойки старша възраст в София. Освен това те станаха трети в комплексното класиране. Плувците на ПСК Черно море спечелиха още 14 медала (мъже и жени) - 2 златни, 6 сребърни и 6 бронзови на държавното лично-отборно първенство в столицата.

Състезателката по плуване на КПС Астери Джордия Кадоглу стана първа в анкетата за №1 на спортното училище във Варна за месец юли. Тя спечели и онлайн анкетата на сайта www.sportistnavarna.com с 81,4% от гласовете. Георгия е на младежката олимпиада в Китай и пропусна церемонията по награждаването.