Спартак разгромен във Враца при дебюта на Златко Янков

"Соколите" без нито едно положение пред вратата на домакините за 0:5

Отборът на Спартак 1918 загуби гостуването си на Ботев Враца в първи мач от 3-ия кръг на "Б" група, който се играе в Мездра. В първите два мача спартаклии загубиха с по 0:3, съответно от Банско (служебно, заради неявяване) и Добруджа. Хеттрик с глава записа Румен Рангелов, а Влади Иванов и Калоян Цветков се разписаха по веднъж. Официален дебют за Спартак записаха двете нови попълнения - десният бек Даниел Хараламбов от Несебър и халфът Станимир Димитров, които започнаха като титуляри мача.

От самото начало на двубоя домакините взеха инициативата, а спартаковци започнаха прибрани в глуха защита пред собствената си врата, пазена от Константинос Хавалес. До 20-ата минута тимът на Ботев удари две греди, а най-чистото положение за врачани бе в 19 - ата минута, когато Жак Коен получи топката в малкото наказателно поле и от два-три метра уцели напречната греда. В добавеното от съдията продължение Румен Рангелов засече с глава центриране от корнер за 1:0.

Само четири минути след подновяването на играта Ботев стигна до втори гол, като отново Румен Рангелов с глава покачи на 2:0, след центриране на Павел Петков. В 59-ата минута влезлият като резерва Влади Иванов покачи на 3:0, след като получи топката в наказателното и преодоля технично вратаря след пас на Руслан Куанг. В 77-ата минута Калоян Цветков с летящ плонж засече центриране отдясно за 4:0. Малко след това Румен Рангелов записа своя хеттрик в срещата за крайното 5:0.

Така Спартак остава в дъното на класирането без нито една точка с голова разлика 0:11.

Ботев: Юлиян Левашки (64 - Христо Митов), Руслан Куанг, Дарко Савич, Георги Стоичков, Христо Попадийн, Павел Петков, Цветомир Валериев (капитан), Калоян Цветков, Жак Коен (46 - Симеон Иванов), Румен Рангелов, Александър Димитров (46-Владо Иванов)

Спартак 1918: Константинос Хавалес, Георги Щерев (46 - Евгени Младенов), Петър Петров, Кристиян Калудов, Славомир Събков (к), Тодор Маринчев, Даниел Хараламбов, Лоренцо Демиров (22 - Пламен Иванов), Синан Мехмед, Станимир Димитров, Ивайло Русев (82 - Ивайло Пейчев)