Добруджа би "децата" на Спартак 1918 с 3:0

10-08-2014, 20:39

varnautre.bg

Varnautre

Юношата на Черно море Атанас Илиев бележи два гола

Младите футболисти на Спартак 1918 очаквано отстъпиха на отбора на Добруджа в срещата между двата тима от 2-ия кръг на "Б" група. Добричлии се наложиха с 3:0, като през целия мач гостите владееха инициативата, а "соколите" се бранеха в глуха защита. Два гола за зелено-жълтите реализира бившият футболист на Черно море Атанас Илиев, а един добави Емил Колев.

Младият тим на варненци допусна попадение "чак" в 90-та секунда, когато Илиев майсторки финтира защитник и насочи топката в далечния ъгъл на вратата на варненци. В 26-та Емил Колев удвои аванса на добричлии, след като довкара отбита от защитник на Спартак топка.

Като цяло гостите тотално доминираха през първото полувреме, а през втората част темпото на игра спадна. Все пак тимът на Светослав Тодоров стигна до трети гол, като негов автор отново бе Атанас Илиев, разписал се от десетина метра. Така домакините вече имат две загуби с по 0:3, като първата бе служебна.

Спартак 1918 – Добруджа 0:3

Голмайстори: Ат. Илиев (2, 54), Колев (26)

Спартак 1918: Хавалес, Събков, П. Петров, Калудов, Младенов, Маринчев, С. Николов (46 – Ерменков), Щерев, Мехмед, Русев (85 – Мягков), Пл. Иванов (52 – Попов)

Добруджа: Радомиров, Гаджалов, Ем. Колев, Андонов, Кр. Димитров, Симеонов (46 – Лазаров), Станоев, Цачев, Сп. Георгиев (46 – Мустафа), Ат. Илиев (74 – Божилов), Ив. Димитров

Съдия: Адриян Петров