Марек шокира Черно море на „Тича“, фенове поискаха главата на Станков

Димитър Петков носи скъпоценно 1:0 за тима на Антон Велков

Марек постигна изненадваща и много сладка победа като гост на Черно море с 1:0 в среща от 4-ия кръг на „А“ група. Единственото попадение на „Тича“ реализира бившият футболист на „моряците“ Димитър Петков в самото начало на двубоя.

От своя страна варненци изиграха изключително слаб мач, което вбеси феновете на тима и те поискаха оставка от Александър Станков.

През целия двубой възпитаниците на Антон Велков стояха по-добре на терена и заслужено спечелиха 3-те точки, с което активът им набъбна на 6.

Срещата започна с изненадващ гол на гостите от Дупница, което буквално шокира „моряците”. В 4-ата минута Милен Василев центрира към Димитър Петков, който с глава откри резултата. Само три по-късно голмайсторът на новака в „А” група се контузи и бе заменен от Марио Близнаков.

Въпреки попадението, гостите не се затвориха, а продължиха да играят офанзивно и видимо стояха по-добре на терена.
В същото време възпитаниците на Александър Станков изпитваха трудности в офанзивен план и така и не успяваха да застрашат скучаещия Емил Михайлов.

В 23-ата минута Георги Божилов пробва техничен удар, който бе неточен. Последваха равностойни минути, в които не се случи нищо на терена.

В самия край на първата част Марио Близнаков стреля опасно, но топката мина на сантиметри от целта.

На почивката част от бесните фенове на домакините се преместиха зад скамейката на Черно море.
В началото на втората част те поискаха оставката на Станков. В същото време наставникът замени Миро Манолов за сметка на Бакари.

Малко след това на терена се появи и Иван Коконов, а теренът напусна Матиа Курьор, който малко преди това отправи първия точен удар към вратата на гостите, но Михайлов бе успял да спаси.
След почивката събитията на терена не се промениха особено. Домакините продължиха с агонията на терена, а Марек се прибра в собствената половина, разчитайки на контраатаки.
В 55-ата минута Тодор Паланков стреля опасно, но ударът му срещна бранител на гостите, след което излезе в ъглов удар.

В 68-ата минута влезналият малко преди това Бакари се контузи и бе заменен принудително от Димо Атанасов.
Последваха скучни минути, в които не се случи нищо.
В самия край на двубоя резервата на Марек Кристиян Петков се озова на отлична позиция, а последвалият му удар бе спасен с мъка от Георги Китанов.