И дублиращия тим на Черно море върти равенство с Лудогорец

28-07-2014, 22:52

varnautre.bg / АРХИВ

"Моряците" завършиха 0:0 в Разград пред около 400 зрители на "Спортен център Лудогорец"

Дублиращият отбор на Черно море завърши наравно 0:0 при гостуването си на Лудогорец в среща от 2-ия кръг на Младежката група до 21 г. Двубоят се игра на "Спортен център Лудогорец", а единственият футболист от мъжкия тим, който подсили "моряците" в Разград, бе нападателят Живко Петков. В състава бяха и трениращите с представителния отбор Мартин Костадинов и Александър Йовчев. Дебют за дублиращия отбор направи и роденият през 1998 г. Александър Михайлов.

Пред собствена публика футболистите на Георги Дерменджиев бяха малко по-активни, но "моряците" на Станислав Стоянов стояха доста добре в защита и разчитаха на контраатаки.

През втората част варненци имаха своите ситуации пред вратата на Лудогорец, но нямаха късмет да реализират. В 60-ата минута хубав удар на Попов бе спасен с мъка от стража на домакините, а малко след това Ангел Стоянов стреля с глава от непосредствена близост след центриране от фаул, но топката премина на сантиметри над гредата. В 75 -ата минута Живко Петков получи топката на дузпата, но не успя да нанесе силен удар, който да разпечата вратата на разградчани. В крайна сметка след пропуснатите изгодни положения нулевото равенство изглеждаше най-логичният резултат.

Много силен мач направи стражът на "моряците" Християн Христов, който впечатли с изявите си около 400-те зрители на двубоя, между които и целият мъжки тим на Лудогорец.

“Добре стояхме през целия мач, заложихме на контра атаките и имахме своите възможности да отбележим гол. Доволен съм от старанието на всички момчета, който изпълниха зададените тактически оказания. Имам забележки към съдийството, тъй като реферите се опитаха да създадат комфорт на домакините. Второто полувреме стояхме по-добре от Лудогорец и можехме дори да си тръгнем с трите точки“, сподели наставникът на Черно море Станислав Стоянов.

Съставът на Черно море: Християн Христов, Никола Дамянов (85 - Александър Михайлов), Георги Гушлев, Ангел Маринов, Мартин Костадинов, Емил Илиев, Александър Йовчев, Даниел Димитров (75 - Иван Илиев), Александър Попов (66 - Николай Минков), Живко Петков, Кристиян Пешков