Черно море спря Лудогорец във Варна

Моряците завършиха 0:0 с разградчани на "Тича"

Черно Море успя да спре шампиона Лудогорец в мач от втория кръг на А група. Двата тима завършиха 0:0, като шампионите отново показаха ялово нападение, което им попречи да реализират няколко добри положения.

Варненци също имаха своите шансове през първото полувреме, но добрите изяви на вратаря Владислав Стоянов спасиха тима от Разград.

Домакините започнаха по-добре мача и в 9-ата минута Тодор Паланков отправи силен удар, който беше отразен от Владислав Стоянов. Рзградчани отговориха четири минути по-късно. Жуниор Кайсара центрира отлично към Марселиньо, който от чиста позиция прати топката с глава право в обсега на стража Георги Китанов.

В 25-ата минута бразилецът повтори упражнението и пропусна за втори път да отбележи след като бе оставен напълно непокрит на 4-5 метра от вратата на домакините. В 39-ата минута късметът спаси „моряците”. Фабио Ешпиньо изпълни отлично пряк свободен удар, но горната греда се оказа верен помощник на Китанов.

В края на полувремето домакините изпуснаха добър шанс. Стенио напредна, стигна до границата на пеналта и стреля, но Стоянов улови.

Втората част стартира с натиск на Лудогорец. Българският шампион създаде няколко опасности, но не успя да се възползва. При една от тях Михаил Александров бе заел добра позиция в наказателното поле и отправи удар, който профуча на сантиметри от десния стълб.

В 56-ата минута Курьор изведе Иван Коконов сам срещу вратаря, но той реши да търси с пас назад свой съотборник, вместо да стреля и по този начин пропиля отлична възможност за Черно море.

В края от мача Роман Безяк изпусна най-чистото положение в мача. Ешпиньо изведе своя съотборник сам срещу вратаря, но нападателят не уцели очертанията на вратата.

Така след два кръга шампионите останаха с актив от само една точка, а варненци са с 2 след равенството с Берое в Стара Загора.