23-07-2014, 19:58

varnautre.bg / АРХИВ

Спартак подписа договора за стадиона, но не безвъзмездно и безсрочно

"Соколите" удариха Несебър с 4:1

Отборът на Спартак 1918 остава безгрешен в контролите от лятната подготовка. След като до този момент варненци успяха да победят тимовете на ФК Бургас (2:1), Добруджа (3:1), Черноморец (Бс) 5:2 и Септември (Тервел) (8:0), днес тимът на Атанас Атанасов - Орела се наложи с 4:1 като гост над аматьорския отбор на Несебър. Деян Христов реализира дежурния си гол, а останалите попадения реализираха Бобо Борисов, Иван Минчев и Янаки Смирнов.

За Обзор не пътуваха опитния Радо Тодоров и юношата Георги Щерев, които боледуват от грип. В състава се завърна новопривлеченият вратар Ивайло Яначков, който миналата събота не взе участие в мача с Тервел заради разтежение.

В 30-ата минута Деян Христов бе изведен сам срещу противниковия вратар и прати топката в далечния ъгъл за 0:1. В 54-ата отново Христов се разписа, след като Боби Борисов центрира отляво, вратарят се размина с топката и тя попадна в непокрития нападател, който необезпокояван покачи на 0:2. В 65-ата мин. Иван Минчев вкара за 0:3 с удар от 20-ина мета. След разбъркване пред вратата на Спартак 1918 в 72-ата минута домакините намалиха разликата, а само 3 по-късно Янаки Смирнов оформи крайния резултат с удар извън наказателното поле.

Последният контролен мач на Спартак 1918 е срещу тима на Калиакра в събота, а седмица по-късно варненци стартират шампионата в "Б" група с гостуване на Банско на 2 август.