Спартак обърна Калиакра на старта на първенството

20-07-2014, 20:38

varnautre.bg / АРХИВ

Бойкот в Спартак преди първия мач от шампионата

Дидо Генчев и Юнал Метин бележат за варненци

Ветераните на Спартак (Вн) успяха да победят тима на Калиакра в първия си мач от тазгодишното издание на шампионата за бивши футболисти. Срещата се игра на стадиона в Каварна, а след като отстъпваха с 0:1 на полувремето "соколите" успяха да направят пълен обрат в мача. Диян Генчев реализира от пряксвободен удар в началото на второто полувреме, а Юнал Метин вкара за 2:1 в 75-ата минута.

На вратата на спартаклии застана Георги Костов - Зъба, а пред него като полеви играчи започнаха - Златин Михайлов, Диян Дончев, Николай Станчев, Живко Бояджиев, Диян Генчев, Марин Петров, Юнал Метин, Иван Димитров, Христо Иванов и Антон Фажев.

Любопитното е, че председателят на УС на Спартак 1918 игра цял мач за своя тим, като при 1:1 изпусна две чисти положения за гол.