Спартак 1918 сгази Тервел с 8:0

"Соколите" излязоха с фланелки в подкрепа на Живко Господинов

Отборът на Спартак 1918 прегази третодивизионния тим на Септември (Тервел) с 8:0, в четвъртата си контролна среща от началото на лятната подготовка. Преди двубоя "соколите" излязоха с фланелки в подкрепа на футболната легенда на Спартак и Варна Живко Господинов, който води борба с рака. Варненци се появиха на терана под проливния дъжд със сини тениски, на които пишеше "Жика, ние сме с теб!".

Иначе, срещата започна при проливен дъжд, който продължи почти до края на първата част. Спартаклии откриха резултата още в 4-та минута чрез Боби Борисов. Отново той покачи на 2:0 в 14-ата, а до почивката варненци реализираха нови две попадения чрез Иван Минчев и Деян Христов, съответно в 33-ата и 45-аъа минута.

След почивката наставникът на Спартак 1918 направи много смени, като в игра се появиха и много млади футболисти. Станислав Желязков - Лъва реализира за 5:0 в 49-ата минута, а младият талант на от школата и син на популярния фен на Спартак 1918 Розата - Ивайло Русев покачи на 6:0 в 69-ата минута. В самия край на срещата Лъва вкара отново за 7:0 в 89-ата минута, а Янаки Смирнов минута по-късно се разписа за крайното 8:0.

Следващата проверка на Спартак 1918 е в сряда (23 юли) в Обзор срещу местния тим.

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

Съставът на Спартак 1918: Генко Славов, Тодор Гочев, Траян Дянков, Тихомир Трифонов, Радо Тодоров, Коста Янев, Иван Минчев, Николай Ботев, Петър Казаков, Борислав Борисов, Деян Христов (Константинос Хавалес, Станислав Желязков, Илиян Неделчев, Ивайло Русев, Янаки Смирнов, Славомир Събков, Веселин Веселинов, Тодор