Черно море с равенство срещу новак в "А" група

"Моряците" завършиха 1:1 с Марек в Банско

Отборът на Черно море записа ново равенство в контрола от началото на лятната си подготовка. Моряците завършиха 1:1 срещу новака в "А" група Марек в Банско. Голът на варненци реализира новото попълнение Матиас.

В 15-ата минута дойде първата добра възможност за Черно море. След центриране от корнер, топката попадна в Тодор Паланков, който стреля много силно от около 12 метра, но право в ръцете на вратаря Цветковски. Отговорът на Марек дойде чрез Анатоли Тодоров, който получи правото да изпълни пряк свободен удар след фаул срещу Бибишков. Тодоров стреля много технично под напречната греда, но Китанов внимаваше и изби в корнер.

Резултатът в мача бе открит в 29-ата минута. Матиас бе изведен от дълбочина по дясното крило, напредна добре по диагонала и с елегантен прехвърлящ удар матира стража Цветковски. В 34-ата минута страхотен пробив на Бакари отново от дясно. Той влезе на скорост в наказателното поле, центрира прострелно и от три метра Коконов не успя да улучи вратата. В 42-ата минута при ъглов удар за Черно море над всички скочи Бакари, който от 5-6 метра изпрати топката на сантиметри от страничната греда.

Първата опасност през второто полувреме бе пред вратата на Марек. Мишо Венков бе изведен след двойно подаване, стреля но влезлият на почивката Пламен Младенов избива с крак. Четири минути по-късно Бибишков напредна добре, опита се да прехвърли Китанов, но ударът му мина и над вратата. В 53-ата минута отборът на Марек изравни резултата. Кристиян Петров получи пред наказателното поле, надбяга бранителите в зелено и с удар от около пет метра под плонжа на Китанов направи 1:1.

В 82-ата минута страхотна контра атака на Марек. Димитър Димитров подаде точно в наказателното поле на Денис Стоилов, който стреля силно, но неточно над напречната греда. В 84-ата минута нова хубава атака на Марек. Пак Димитър Димитров изведе с пас Мартин Димитров сам срещу Китанов, но помощник съдията отсъди спорна засада.

Това е второ поредно равенство за Черно море от началото на подготовката. Моряците завършиха 2:2 с Моста (Малта), а преди това загубиха с 0:2 от Шкендия и удариха тима на Хоризонт Турново с 1:0.