Български ветроходци с рекордно класиране във водите на Босфора

В клас IRC2 Venid Yacht с шкипер Георги Михов е на първо място

Български ветроходци постигнаха изключително силно класиране по време на международната ветроходна регата Bosphorus Cup, която се проведе за 13-а поредна година между 5 и 8 юни във водите на Босфора около Истанбул.

Във финалното класиране, след тридневно състезание, в клас IRC1 яхтата Petra-Kaliakria Racing с шкипер Никола Дуков зае осмо място и десето място в общото класиране сред 80 яхти от цял свят. В клас IRC2 Venid Yacht с шкипер Георги Михов е на първо място и с девето време в общото класиране. Третият български екипаж LZ Yachting с шкипер Лъчезар Братоев е с девето място в клас IRC2 и 34-то време в общото класиране.

Утре, 12 юни, стартира и друга голяма ветроходна регата в региона - Poseidon-Kaliakria Cup, която за първа година обединява румънската регата Poseidon и българската Kaliakria Cup. Очаква се новият формат да направи спортното събитие много по-атрактивно и оспорвано.