Младшата на Черно море приключи сезона с победа над Левски в София

24-05-2014, 17:30

"Моряците" победиха като гости връстниците си от "Левски" с 2:1

Юношите младша възраст на Черно море завършиха впечатляващо първенството в елитна футболна група до 17 г. В среща от последния 30-и кръг „моряците“ победиха като гости връстниците си от „Левски“ с 2:1. Варненци влязоха по добре в мача, игран на един от помощните терени на „Герена“ и пропуснаха няколко изгодни положения през първото полувреме. Веднъж уцелиха и гредата. В 60-ата минута обаче гостите проспаха балонно центриране и „сините“ откриха резултата. Това не стресна черноморци и в 68-ата минута след отлична триходова комбинация между Николай Минков, Даниел Димитров и Валентин Йосков – последния изравни резултата с глава . 4 мин по късно Йосков за втори път прати топка в мрежата на домакинит , този път след центриране на Емил Илиев. До края варненци можеха да направят успеха си още по убедителен, но Красимир Крумов нямаше шанс в завършващата фаза. Пред клубния сайт на Черно море наставникът на победителите Тодор Каменов изрази задоволството си от представянето на своите възпитаници и показаният спортен хъс и злоба.

Черно море завърши на 5-о място в крайното класиране с 59 т - 18 победи, 5 равенства и 7 загуби, с голова разлика 61:30.

Съставът: Валери Вълев (41-Велислав Маджаров), Александър Михайлов (61-Костадин Георгиев), Стоян Илиев, Давид Дараджански, Стефан Иванов,Валери Христов, Тони Атанасов (78-Слави Георгиев), Емил Илиев (75-Красимир Крумов), Даниел Димитров, Николай Минков, Валентин Йосков.