Гранд Про шампион на България за трети пореден път

Кметът на Варна Иван Портних и шефът на комисията по футзал Красен Кралев връчиха купата и медалите на победителите

Отборът на Гранд Про е шампион на България за трета поредна година. Във финалната серия варненският тим надделя над съгражданите си от Черно море - Мания с 2:1 победи. Първият двубой завърши 7:2 за "професионалистите", във втората среща "маниаците" биха със 7:6 след изпълнение на дузпи (в редовното време 2:2). Момчетата на Димитър Пантев успяха да спечелят последната трета среща с 6:4. Хеттрик за победителите реализира Георги Карагеоргиев, две попадения добави Йован Станкович, а един вкара Марко Костич. И четирите попадения за Мания пък реализира Пламен Стойков.

Купата и медалите на призьорите връчиха лично кметът на Варна Иван Портних и председателят на Комисията по футзал Красен Кралев. За първи път кмет на морската столица присъства на награждаването в този атрактивен спорт.

Иначе, срещата бе доста интересна за зрителите на почти пълната зала Владислав. Отборът на Мания изигра може би един от най-силните си мачове от Държавното първенство, като стоя добре срещу определено тима с по-класни изпълнители. На почивката "Маниаците" водеха с 3:1, след като хеттрик през първата част реализира Пламен Стойков, а Йован Станкович се разписа за "професионалистите".

Второто полувреме обаче бе изцяло под диктовката на Гранд Про. Шампионите успяха да направят пълен обрат след три бързи гола, а не след дълго вече водиха с 6:3. Пламен Стойков от дълга дузпа пък оформи крайното 6:4.

Много силен мач за Мания направи Пламен Стойков, Николай Ненков - Касата и вратарят Иван Иванов. След срещата Йован Станкович връчи капитанската лента на Бойко Косев - Бобеца, който е шампион на България за пети път (три с Гранд Про и два с Пикадили).

СНИМКИ ОТ МАЧА ТУК!

СНИМКИ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО ТУК!

Шампионският отбор: Костадин Иванов, Станимир Атанасов, Георги Карагеоргиев, Христо Димитров, Десислав Димитров - Дани Парехо, Севдалин Стайков, Валентин Колев - Багера, Бойко Косев, Марко Костич, Иван Йованович, Йован Станкович, Димитър Кръстев, Стойчо Попчев, Тихомир Иванов, Миша Милошевич.
Треньор: Димитър Пантев