07-05-2014, 22:44

Варна Утре

Спартак е един от трите клуба, заплашени да останат без лиценз

Соколите отстъпиха на Славия с 0:2

Отборът на Спартак 1918 загуби с 0:2 като гост на Славия в среща от 29-ия предпоследен кръг на Елитната група до 19 години. "Соколите" могат да съжаляват, тъй като имаха доста добри положения и ако бяха реализирали, можеха да си тръгнат с точка от столицата. При 0:0 Синан Мехмед бе изведен сам срещу вратаря, след което стражът на "белите" фаулира спартаклията, но съдията подмина ситуацията и не свири дузпа, придружена с червен картон. След половин час игра домакините поведоха, като този резултат се запази до почивката.

След паузата варненци пропиляха с лека ръка още едно положение. Ивайло Русев излезе на стрелкова позиция, но ударът му не порази целта. В 80-ата минута Славия реализира втори гол и окончателно реши мача.

След поражението варненци заемат последното 16-то място в класирането с актив от 17 точки. В следващия последен кръг спартаклии приемат Оскар Е.Л. (София) в събота. Във въпросната среща варненци ще търсят първа победа за пролетта, с която да затворят кошмарния сезон.